ŞEKER İNTOLERANSI
Mayıs 1, 2016
ALERJİK HASTALIKLAR
Mayıs 1, 2016

“AĞRI DOKUNUN ENERJİ AKIŞI İÇİN ATTIĞI ÇIĞLIKTIR. BİYOFREKANS CİHAZI İSE BU ÇIĞLIĞI DUYMAKTA VE BLOKE EDİLMİŞ ENERJİYİ TEKRAR HAREKETE GEÇİRMEKTEDİR.”

-DR. VOLL

 

AĞRILARDAN,BİYOFREKANS İLE KURTULMAK!

Ağrı, bedenimizde bazı şeylerin yolunda gitmediğinin alarmıdır. Fizyolojik olarak ağrı reseptörleri uyarılır, spesifik ağrı lifleriyle beynimize iletilir ve beynimizde ağrı bölgesinde bilgi işlendikten sonra ağrıyı hissederiz. Aslında organizmayı korumak için ağrı çok önemlidir. Zarar verici hareketlerden, maddelerden kaçınmamızı sağlar. Günümüzde ağrı yolakları çok ayrıntılı olarak bilinmektedir. Her aşamanın farmakolojik olarak kontrol altına alınabilmesi için çeşitli ilaçlar geliştirilmektedir.

Biorezonans ağrı tedavisi

“BİYOFREKANS İLE AKUT VE KRONİK AĞRILAR KISA SÜREDE DİNDİRİLMEKTEDİR.”

Ağrılar, biyofrekans ile tedavi edilir mi?

Biyofrekans ile akut ve kronik ağrılar tedavi edilebilmektedir. Biyofrekans ile akut ağrıların şiddeti azaltılabilir, kronik ağrılarda ise ağrıya neden olabilecek etkenler araştırılır, tespit ve tedavi edilir. Biyofrekans ile akut ve kronik ağrılar kısa sürede dindirilmektedir.

 

Ağrıların teşhis ve tedavi sürecinde nasıl bir yol izleniyor?

Bel, boyun ağrısı için nörolojik muayene ve görüntüleme yapılarak, gerekli değerlendirilmeler yapılır. Ayrıca kan tahlili de yapılarak toksin, alerji, bakteri , virüs ve parazit yükleri tespit ve tedavi edilir. Blokajlar bulunup tedavi edildiği gibi; ödem azaltıcı ve ağrı programları tedavi protokolüne eklenir. Daha sonra bel fıtığı varsa disk dokusunun sağlam frekansı güçlendirilir ve disklerde dejenerasyon giderilir. Tedavi sonunda tekrar görüntüleme istenerek, ayrıntılı nörolojik muayene de yapılarak tedavi değerlendirilir. Doku fizyolojik frekansına geldiği zaman ağrı ve diğer bulguların geçmesi kaçınılmazdır! Diz eklemi artrozu ve eklem ağrıları da benzer şekilde etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

 

“YAKLAŞIK %2 ORANINDA GÖRÜLEN, GÜNÜMÜZDE ‘TAMAMEN TEDAVİ EDİLEMEYEN HASTALIK GRUBUNDA’ OLAN FİBROMİYALJİNİN BİYOFREKANS TEST VE TEDAVİ SİSTEMATİĞİ İLE OLDUKÇA BÜYÜK BİR ORANDA TEDAVİ ŞANSI VARDIR.”

 

Biyofrekans, fibromiyaljide etkili bir tedavi yöntemi midir?

Fibromiyalji nedeni tespit edilemeyen, yaygın vücut ağrıları ile kendini gösteren, kaslarda, ensede, sırtta ,bel, kol, bacak ve kalça ekleminde belirgin ağrı ile seyreden bir hastalıktır. Sürekli halsizlik, yorgunluk, isteksizlik, mutsuzluk da bulgular arasındadır. Bu hastalarda uyku bozuklukları, vücutta ağrılı hassas noktalar, eklemlerde sabah sertliği, ellerde ve kollarda uyuşma, şişlik hissi gibi şikayetler vardır. Bağırsak çalışmasında düzensizlikler; kabızlık, gaz şişkinliğine de sık rastlanır. Sancılı ve düzensiz adet, tiroid hastalıkları, glikoz toleransı bozukluğu gibi hormonal bozukluklar da şikayetler arasındadır. Fibrolmiyalji hastalarında yapılan kan ve görüntüleme tetkiklerinde ağrıyı açıklayacak patolojiye rastlanmaz. Bu nedenle çoğu hastanın bu bulguları psikolojik olarak algılanır ve bu yönde tedavi edilmeye çalışılır. Yaklaşık %2 oranında görülen, günümüzde “tamamen tedavi edilemeyen hastalık grubunda” olan fibromiyaljinin biyofrekans test ve tedavi sistematiği ile oldukça büyük bir oranda tedavi şansı vardır. Besin alerjilerinin tespit ve tedavisi, bağışıklık sistemini zorlayan, ağrıya sebep olabilecek patojenler, toksik maddeler; ağır metallerin vücuttan uzaklaştırılması, bağırsak florasının tedavi edilmesi ile kalıcı sonuçlar elde etmek mümkündür. biyofrekans ile kişinin hassas yapısına uygun terapiler uygulanır, Kişiye özel tedavi planlaması ile çok başarılı sonuçlar elde edilir.

 

Uzm. Dr. Yeliz Bakuy

Biyofrekans Tedavisi