Uzm.Dr.Yeliz BAKUY

Randevu için: 0216 360 5560

0530 725 2525

Hakkımda

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinden tıp doktoru olarak mezun oldum. Uzmanlık eğitimimi Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Nöroloji Kliniği’nde Dr.Henri Griladze ve Dr.Semra Bilge hocalarımın rehberliğinde tamamladıktan sonra, devlet hizmet hükümlülüğümü tamamlamak üzere 2007 yılında Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesine nöroloji uzmanı olarak atandım. Kliniğin servis ve yoğun bakım kurulma çalışmalarına katılarak ilk hasta kabullerinin başlatılmasında görev aldım.

2009-2010 yıllarında İstanbul Bakırköy Ruh Sinir Hastalıkları Elektromiyelografi (EMG) Laboratuarında Dr.Fikret Aysal’la beraber çalışmalarda bulundum. 2010-2012 Unimed Kliniğinde nöroloji uzmanı olarak çalışmakta iken yüksek lisans sınavlarında başarılı olarak 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Anabilim Dalı’nda elektrofizyoloji (ileri elektromiyelografi-EMG, ileri elektroensefalografi-EEG, uyku polisomnografi-PSG) doktora ve uzmanlık sonrası üst ihtisasımı başladım. Halen aynı bölümde “Vibrasyonun motor uyandırılmış potansiyeller, H refleksi ve F yanıtları üzerine etkisi ve vibrasyonun kortikal ve periferik sessiz period üzerine etkileri” isimli çalışmaları yürütmekteyim. 2014-2015 yılları arasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Uyku Hastalıkları Merkezinde nöroloji uzmanı olarak çalıştım. Uyku Laboratuarı bünyesinde 20 yataklı bir ünitenin kurulmasında ve faaliyete geçmesinde görev aldım. Nöroloji ve elektrofizyoloji eğitimlerimin yanı sıra tamamlayıcı tıp ile ilgili birçok eğitime katılarak, bilimsel platformda birçok araştırma yaptım.

2015 yılı itibariyle konvansiyonel tıp bilgilerimi integratif tıp ile bütünlemeye karar vererek, klasik tıptaki son gelişmeler ışığında tamamlayıcı tıp desteğiyle hastalarıma kliniğimde hizmet vermekteyim.

Biyofrekans Terapisi


Biyofrekans Terapisi, bedenimizin bağışıklık ve düzenleyici sistemlerine yardımcı olmak üzere doğu tıbbının vücudun enerjisinin düzenlenmesi üzerine geliştirdiği çalışmalarını, homeopatik tedavi yöntemlerini ve kuantum fiziği kuramlarını kullanan bir terapi metodudur.

Bir yandan bağışıklık sistemi ile tüm hücrelerimiz arasındaki iyileştirici sinyal mekanizmasını güçlendirirken, diğer taraftan alerjen ve diğer stres yaratan faktörlerin ürettiği sinyalleri baskılar. Vücudun sahip olduğu enerjinin analiz edilerek değerlendirilmesi Biyofrekans terapisine özgüdür ve bedenin kendini yenileme sürecinde hızlı ve efektif sonuçlar alınmasını sağlar.

30 yılı aşkın süredir


Biyofrekans 400’e yakın hastalık için uzun yıllar içinde edinilen tecrübeler ve bilimsel çalışmalar ışığında tedavi protokolleri oluşturulmuş olan ve Avrupa ülkelerinde 30 yılı aşkın süredir uygulanan bir terapi sistematiğidir.

Biyofrekans uygulamasında temel prensip hastalığa neden olan gerçek sorunları tespit ederek ağrısız, acısız ve yan etkiye neden olmaksızın, kişiye özel bütüncül yaklaşımla tedavi planı geliştirmektir. Biyofrekans katı ve dogmatik bir metot olmayıp, tecrübeli hekimlerin hastaya özel çok sayıda tedavi modaliteleri geliştirilebileceği dinamik bir terapi yöntemidir.


Biyofrekans Terapisi
Pek çok hastalığın iyileşmesine ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine büyük katkı sağlamaktadır.


İlk Biyofrekans terapi çalışmaları daha çok alerjiler üzerine yoğunlaşmış olmakla birlikte, yıllar içinde tecrübeler arttıkça Biyofrekans terapisinin hemen her hastalıkta kullanılabileceği fark edildi. Zaman içinde konvansiyonel tıp yöntemleriyle tam olarak iyileşemeyen hastalıklarda tedaviye dahil olmuştur.


2000 yılında İstanbul Üniversitesi, Çapa Tıp Fakültesi’nden Tıp Doktoru olarak mezun oldum. Uzmanlık eğitimimi Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Nöroloji Kliniği’nde Dr. Henri Griladze, Dr. Semra Bilge ve Dr.Fazilet Hız hocalarımın rehberliğinde tamamladıktan sonra devlet hizmet hükümlülüğümü tamamlamak üzere 2007 yılında Rize, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Nöroloji Uzmanı olarak atandım. Bu dönemde kliniğin yoğun bakım kurulma çalışmalarına katılarak ilk hasta kabullerinin başlatılmasında bizzat görev aldım.

 

2009-2010 yıllarında İstanbul Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Elektromiyografi (EMG) Laboratuarında Dr. Fikret Aysal’la beraber çalışmalarda bulundum.  2010-2012 yılları arasında Unimed Kliniği’nde Nöroloji Uzmanı olarak çalışmakta iken yüksek lisans sınavlarında başarılı oldum ve 2011 yılında İstanbul Üniversitesi, Tıp Fakültesi Anabilim Dalı’nda Elektrofizyoloji (ileri elektromiyografi-EMG, ileri elektroensefalografi-EEG, polisomnografi-PSG) alanında uzamanlaştım. Ardından doktora ve uzmanlık sonrası üst ihtisasıma başladım. Halen aynı bölümde “Vibrasyonun Motor Uyandırılmış Potansiyeller, H Refleksi ve F Yanıtları Üzerine Etkisi ve Vibrasyonun Kortikal ve Periferik Sessiz Periyod Üzerine Etkileri” isimli çalışmaları yürütmekteyim. 2014-2015 yılları arasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları, Uyku Hastalıkları Merkezi’nde Nöroloji Uzmanı olarak çalıştım. Uyku Laboratuarı bünyesinde 10 yataklı bir ünitenin kurulmasında ve faaliyete geçmesinde görev aldım. Nöroloji ve elektrofizyoloji eğitimlerimin yanı sıra tamamlayıcı tıp ile ilgili birçok eğitime katılarak, bilimsel platformda birçok araştırma yaptım.

 

2015 yılı itibariyle konvansiyonel tıp bilgilerimi integratif tıp ile bütünlemeye karar vererek, klasik tıptaki son gelişmeler ışığında tamamlayıcı tıp desteğiyle hastalarıma kliniğimde hizmet vermekteyim.